0850 242 33 41 asmtravel@acarseyahat.com.tr

GİRİŞ

Üye Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilir, onayınızı takip edebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Tekrar*
Ad*
Soyad*
E-mail*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmanız Kullanım Şartlarını ve Gizlilik Politikasını kabul ettiğiniz anlamına gelir..

Zaten üyeyim?

Giriş
0850 242 33 41 asmtravel@acarseyahat.com.tr

GİRİŞ

Üye Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu takip edebilir, onayınızı takip edebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifre Tekrar*
Ad*
Soyad*
E-mail*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmanız Kullanım Şartlarını ve Gizlilik Politikasını kabul ettiğiniz anlamına gelir..

Zaten üyeyim?

Giriş

Araç ile Yolculuk Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmeti her ne kadar lüks bir ihtiyaç olarak görünse de aslında temel ihtiyaçlarımız arasında yer almayı başarıyor. Hastalıktan, sağlığa veya işiniz hatta tatil planlarınızda bile en önde aracınız geliyor. Aracınız sizlerin ulaşmak istediği noktaya hızlıca ulaşmanızı ve zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Günümüzde bu hizmeti sağlayan araç kiralama şirketleri günlük, haftalık veya aylık hatta yıllık olarak kiralama imkanını sizlere sunuyor. Peki, aracımızı kiraladık ve uzun bir yolculuğa çıkacağız. Yolculuk esnasında dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Eksiklerimizi nasıl tamamlayabiliriz? Gibi sorularla karşı karşıya kalıyoruz. Bu yazımızda tüm dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz.

  1. Güvenlik kontrolü (Emniyet Kemeri)

Gideceğiniz konum kısa ya da uzun fark etmeden emniyet kemerini her halükârda kullanmamız gerekir. Emniyet kemeri sizlerin olası bir kaza durumunda savrulmamanıza ve çok fazla hasar almamanıza neden olur.

  • Araç Kontrolü (Bakım)

Uzun mesafeli bir yolculuğa çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta aracın bakımlarının tam olduğunu kontrol etmek. Yağ, suyu veya diğer ihtiyaçlarını kontrol ettirmelisiniz. Güvenliğiniz için yolculuk esnasında, varsa eksiklikleri anında gidermeniz gerekecektir.

  • Lastik Kontrolü

Lastikler aracımızı taşıyan hava balonlarıdır. Güvenliğimiz için yolculuğa çıkmadan önce kontrol ettirmemiz gereken önemli etmenlerden biridir. Lastik hava basınçları dengesiz olması, lastiklerimizin yıpranmış olması kaza riskini arttırır. Bu nedenle lütfen aracınız ile yolculuk yapmadan önce lastik kontrollerinizi yaptırınız.

  • Sevdiğiniz Müzikleri Yanınıza Alın

Aracınızın teknik problemlerinden sıyrılıp, yolculuğun en keyifli yerine geliyoruz. Sevdiğiniz müzikleri flash disk, CD veya DVD yardımı yanınıza alabilirsiniz. Bu sayede yolculuğunuz daha keyifli geçebilir.

  • Uzun Yolcuklarda Rahat Kıyafet Giymek

Uzun bir yolculuğun keyfini çıkarmak, anca üzerinde rahat bir kıyafetle çıkar. Rahat kıyafet giymek, aracı bir o kadar daha rahat kullanmanızı sağlar. Sizleri daraltmayan ve sıkmayan kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

  • Yolculuğa Çıkmadan Uyku Düzeninize Dikkat Ediniz

Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce çok iyi bir şekilde dinlenmiş ve uykunuzu tam anlamıyla almış olmalısınız. Uykusuz olarak yola çıkarsanız, kaza riskiniz artar ve can güvenliğinizi koruyamazsınız. Eğer yolda uykunuz gelirse kesinlikle aracınızı müsait bir yere çekip, dinlenme ve uyku ihtiyacınızı gidermelisiniz.

  • Gideceğiniz Rotayı Önceden Belirleyiniz

Rotanızı önceden belirlemeniz, seyir halinde kafa karışıklığı yaşamanızı önler ve gideceğiniz konumu daha kolay bulabilmenize neden olur. Yolculuk yapmadan veya yolculuğa başlama esnasında öncelikle rotanızı çok iyi belirlemeniz gerekir. Bu sayede yolculuğunuz daha güvenli bir hale gelir, hatta zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Sorunuz mu var?

Bize telefon etmede tereddüt etmeyin. Konusunda uzman bir ekibiz ve sizinle konuşmaktan mutluluk duyarız.

0(850) 242 33 41

info@acarseyahat.com.tr

Bizden Haberler

Tatil İçin Kiralık Araç Seçimi
24 Mayıs 2022
İlk Defa Araç Kiralayacaklar İçin Öneriler
24 Mayıs 2022
Bayram Tatillerinde Güvenli Yolculuğun Anahtarı
23 Mayıs 2022

Güncel Turlar